ВМРО-ДПМНЕ за денеска закажа нов протест против поскапувањето на електричната енергија.

Како што информираат од партијата, протестот ќе почне во 18 часот од Спортскиот центар „Јане Сандански“ од каде што со возила ќе се упатат до Регулаторна комисија за енергетика.

Од партијата апелираат на почитување на мерките за заштита од Ковид-19, со носење лична заштитна опрема.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.