Премиерот Зоран Заев ќе се вакцинира денеска, на пунктот во спортската сала „Борис Трајковски“.

Како што соопшти владината прес-служба, по вакцинирањето се предвидени изјави за медиумите пред влезот на спортската сала.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.