Денеска е денот „Д“: Почнува последната фаза од уставните измени за промена на името

Денеска почнува последната фаза од уставните измени предвидени со Договорот од Преспа. На седница на Собранието на Македонија ќе има … Продолжи со читање Денеска е денот „Д“: Почнува последната фаза од уставните измени за промена на името