Денеска е Божик и за луѓето што ги направија терористи и кои за една клоца (буквално една клоца) лежат по 15 години затвор, потсетува полковникот Драган Ковачки.

Нека им е честит празникот, нека не ги напушта вербата, правдата е спора, но ќе стигне, стои во неговиот пост на Фејсбук.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.