Денеска беше голем ден за шарените. Преображение Катино. Таа се преобрази од рекетар во сведок. Во просторијата сите останале занемени кога голема светлина ја покри Ката и нејзината аура од црна стана бела заедно со нејзината облека. На ова чудо присуствуваа пресветатата Вилма, адвокатот и записничари. Ката им рече да не кажуваат за чудото додека не стане градоначалник на Гевгелија, пратеник или нешто такво, пипшува Тони Михајловски на својот Фејсбук профил.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.