Доцна попладнево објавена е бројката на заразени за денешниот ден.Таа изнесува 247 и 15 починати.Најголем број од заразените се од Скопје 116, потоа во

-Куманово 4
-Штип 12
-Прилеп 23
-Тетово 10
-Струга 12
-Велес 7
-Битола 8
-Охрид 14
-Кавадарци 2
-Гостивар 10
-Струмица 6
-Крива Паланка 3
-Радовиш 2
-Кочани 3
-Пробиштип 5
-Демир Хисар 1
-Македонски Брод 1
-Кичево 6
-Ресен 2

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.