Директорите на основните училишта во социјализмот имаа углед и интегритет. Можеби ние како деца пишувавме песнички заТито, но не директорите и наставниците. Денешното дно на дното нема зборови што ќе го опише!, пишува на својот профил на Фејсбук професорката Билјана Ванковска.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.