Британија со 67 милиони има 45 починати денес.
Ние 51.
Нареден пат кога ќе ја перат неспособноста со релативизации дека „така е низ цел свет, проблеми се, сите мака мачат, сепак сме супер, организирани сме, џабе мерки ќе воведувавме порано (пошто попис планиравме, но кога го откажавме решивме дека не е џабе)“ итн итн… нека знаат дека се поздравени од сесрце со за нив никогаш доволно опсежното „… ПЛЕМЕТО ВАШЕ НЕСПОСОБНО, НЕОДГОВОРНО И НЕНОРМАЛНО“.
Клошари забегани

Британија со 67 милиони има 45 починати денес.
Ние 51.

Нареден пат кога ќе ја перат неспособноста со релативизации…

Posted by Богдан Илиевски on Wednesday, 7 April 2021

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.