Владата е извор на лажни вести, вели пратеникот Антонио Милошоски кој сподели реакција на македонско-финското здружение за реформите во образованието предложени од министерката Мила Царовска.

Владата е извор на лажни вести бидејќи директно од Финска ја демантираат дека министерството за образование во Македонија прави образовни реформи како во Финска. 
Срамота вредна за оставка, пишува Милошоски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.