Делегатите на СДСМ вчера на Конгресот му порачаа на раководството на партијата направило голема грешка што го смениле директорот на Пазарниот инспекторат Стојко Пауновски.

Го разрешивте бидејќи работеше по закон, тоа е катастрофална грешка-рече вчера зад затворени врати Владимир Митревски делегат од ОК Центар.

Направивме сериозна грешка поради тоа шт наш директор го разрешивме само затоа што не сакаше во општини каде што има прекумерен број на вработени да прими уште. Ме молам таа грешка да се исправи и да дадеме образложение пред луѓето-додаде Митревски.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.