По повод 23 октомври – Ден на македонската револуционерна борба, делегацијата на СДСМ во состав Александар Саша Димитријевиќ, потпретседател на СДММ и Мелиса Ценовска Серафимовска, членка на Извршниот одбор на СДСМ, денеска положи свежо цвеќе на споменикот на Гоце Делчев во Градскиот парк во Скопје.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.