Дечко, ти по нечија наредба го пушти низ нужник Мијалков. Го помоча човекот без кого немаше да владееш ни шест месеци, да не ти завршеше нешто што во тој миг можеше да го заврши само тој. Го помоча по закана од странците дека ќе ја загубиш власта ако не го сториш тоа. Но…

Треба да знаеш, тој последната пара ќе ја даде да те види свиткан на улица.
Тоа е едно од сценаријата што може да ти се случат кога копаш тикви со такви типови. Тие не остануваат никому должни. Ќе те чека и ќе дочека.

Но, самиот си одбра таков пат. Да шеташ со ѓаоли под рака цело време.
И второто сценарио не ти е поволно. Поздраво е од првото за тебе, но е поболно. Ќе одиш кај Миле Митекна да разменуваш искуства со него, како му било, како издржал, колку пати плачел у денот…

Висока цена ќе платиш за твоето владење. Многу висока.
Ова е моја скромна констатација од она што го гледам. Прогноза. Никако закана – коментира актерот Сашо Тасевски.

Дечко, ти по нечија наредба го пушти низ нужник Мијалков. Го помоча човекот без кого немаше да владееш ни шест месеци,…

Posted by Sasho Tasevski on Tuesday, 13 April 2021

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.