Министерството за политички систем и односи меѓу заедниците кое го предводи првиот вицепремиер Артан Груби, она со зградата од 20 милиони што Грујо им ја почна, а Зоки им ја дигна и преку 1400 вработени за треси кур ќе спичкал 70 илјади евра за прослава на Рамковен и планирал искуството да прерасне во фестивал ко Егзит, коментира Ивор Мицковски.

Скендер Егзит Бег Фестивал со наши пари.
Инаку пред само 2 месеци организаторите на фестивалот потрошија и 100 илјади евра за прослава на роденден.
У меѓувреме истите организатори на фестивали наметнуваат нови давачки за сиромашните за да соберат 54 милиони евра.
На толку фестивали со буџет од скоро 5 милијарди нив им дојде до 54 милиони.
Дечкиве на наш рачун ем држава водат ем фестивали им е животот, фестивал од криминали, пари и ебење у здрав мозок.
Инаку еден од дј-ите на ДУИ пред некоја недела не покани да штедиме, оти ќе била тешка зима.
Егзит да ве јебе и вас и фондацијата…, им порача активистот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.