Претседателот на ДИК, Александар Даштевски, во неделното интервју на „Радио Слободна Европа“ вели дека се преземени многу мерки за заштита на податоците на граѓаните и дека тие се строго доверливи.

Податоците што ни ги дава МВР се криптирани и никој не може да ги декриптира – вели Даштевски.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.