Епидемиологот д-р Драган Даниловски како маестрални ги оцени предавањата на проф. д-р Никола Пановски и проф. д-р Александар Петличковски по повод Светската недела на имунизацијата.

Предавањето на проф. Пановски би требало да се дистрибуира во буквално секоја здравствена установа на сите нивоа на здравствена заштита, како и до Лекарската комора и сите здруженија во склоп на Македонското лекарско друштво!
Секој доктор да го има и да си го пушта барем еднаш дневно – не неделно!
Изгледајте го и ќе дознаете зошто…, порача Даниловски.

Предавањето на микробиологот д-р Пановски почнува од 36 минута:

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.