Дане Талески ќе го менува Стево Пендаровски како нов координатор за НАТО на Северна Македонија. Ова денеска беше соопштено од страна на македонската Влада.

Промената доаѓа откако ПЕндаровски стапи на функцијата претседател на Македонија.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.