И тие 8% кои веруваат во правосудниот систем се многу вели Бори Дамовски, откако министерот за правда Никола Тупанчески конечно призна дека на натпреварот Македонија-Италија во Палермо бил гратис, и што е поважно, лажел дека се си платил.

Лаже министер за правда! И тие 8% кои веруваат во правосудниот систем се многу, потенцира Дамовски, кој е само еден од многуте јавни личности кои реагираа за целиот случај.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.