Синот на Кастриот Реџепи, пратеникот поради кој пропадна гласањето на доверба на владата го сместил својот син на добра позиција. Ѓерг Реџепи од први месецов започнал да работи во една од највисоко платените државни институции во Македонија, М-НАВ.

Реџепи тогаш велеше дека од високи дипломати добил црсти гаранции дека Македонија ќе добие датум за преговори, за потоа да соопшти дека сопругата го информирала дека ќе има датум, а информацијата ја добил од неговата сопруга која слушнала на телевизија.

Дали вработувањето на синот е дел од ветувањата кои ги добил Реџепи за да пропадне гласањето за доверба на влада?!

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.