На прес конференција денеска Антонио Милошоски презентираше снимка на која се слуша гласот на поранешниот премиер Зоран Заев.

Од оваа аудио-снимка јасно се гледа дека Заев бил во тесна врска со Катица Јанева и може да се заклучи дека тие двајцата биле во тесна координација за случајот „Рекет“. Знам дека неговата фамилија е влијателна и тој треба да биде повикан на распит. Се гледа дека Заев преку оваа снимка бил и врховен судија и специјален јавен обвинител, рече Милошоски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.