Државава ја тресе нов скандал, најавува ВМРО-ДПМНЕ.

Вратен предлогот за Фрчковски за амбасадор во САД поради тепање на жени, нерасветлен атентат врз Глигоров и лустриран кодош. Заев со нов скандал за лице претставник на државава во најмоќната земја го прати Фрчкоски кој е женомразач, шверцер на нафта и цигари и министер кога се изврши атентатот врз Глигоров.

Неприфаќањето на Фрчкоски од страна на САД за амбасадор на Македонија е доказ дека Заев и дружината не поминуваат подалеку од Софија.

Фрчкоски е докажан женомрзач, тепач на жени, шверцер на нафта и цигари и министер во МВР кога се случи атентатот врз Глигоров.

Фрчкоски беше дел од владата на СДСМ која ја направи матната приватизација и во чие време се кршеше ембаргото кон Србија.

Зоран Заев ги понижи САД со испраќањето на Фрчкоски како амбасадор.

Зоран Заев направи дипломатски скандал, и ја посрамоти Македонија, се вели во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ.

Од партијата потсетуваат дека Фрчкоски е четврти дипломат кого сојузниците го враќааат, па прашуваат дали Заев намерно ја поткопува западната алијанса и НАТО.

Дали Заев по шамарот од САД го спрема Фрчковски за уставен судија или амбасадор во Белград? За кого работи Заев, за Македонија и НАТО сигурно не!

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.