Ова е за кривична пријавa и МВР треба да реагира. Не смее да излезе од изолација и да го загрозува животот и здравјето на цело собрание и нивните семејства! Во име на вистината, напиша Д-р Марија Андоновска.

Апсете ги одма!
МВР да реагира!
Ова е за кривична пријава!
Не смее да излезе од изолација и да го загрозува животот и здравјето на цело собрание и нивните семејства!
Во име на вистината 👇
Девојкава не оди да гласа за 36та седница и петиот пакет мерки, за тој ќе гласаат и пратениците на ВМРО-ДПМНЕ, таа оди да гласа за 32та седница и за покривање на криминалите на власта!
На 32та седница има точки на дневен ред, со кои се амнестира криминал, а 36та седница е само параван.
Не е спорен пакетот мерки, нека не лажат!
Затоа ова не смее да се дозволи!
Ние ќе закопуваме млади, а тие ќе покажуваат моќ и самоволие!
Дали ова значи дека сите што се позитивни можат да облечат скафандер и да шетаат по улици!?
Одговорност ќе има!!!

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.