Знам дека видеово е долго, ама ве молам слушнете ги сите изјави на министерот Филипче и пробајте да разберете кога и колку вакцини против ковид ќе добиеме, јас не успеав да разберам…

Ова прашање го постави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на својата фејсбук страница. Тој објави видео – компилација од сите изјави на министерот за здравство Венко Филипче – вакцини е добиеме во јануари, на срдината на февруари, или можеби во март… А која година?!

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.