Владата на Република Македонија попладнево со почеток во 19:30 часот, ќе одржи седница преку видео-конференциска врска.

За заклучоците, како што наведуваат, од седницата ќе информираат со соопштение по нејзиното завршување.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.