Носителот на листа во изборната единица 3 на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев денес беше во посета на штандот на СДСМ во родната Крива Паланка на Љупчо Николовски.

Затоа што никако не можев да се сретнам со мојот противкандидат Љупчо Николовски во текот на целата кампања, го посетив штандот на СДСМ во неговата родна Крива Паланка. Ја оставив нашата програма на нивните активнисти за да му ја дадат на Николовски да прочита пред сѐ како изгледа сериозна програма за #обнова, која ќе ја реализираме после 15 јули.

#ИсправиСеМакедонијо
#ОдбериОбнова – напиша Игор Јанушев.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.