На социјалните мрежи се појави извадок од весник од 15 мај оваа година каде што министерот Филипче тврдеше дека ги живееме последните недели од ковид-19. Тоа беше периодот пред избори кога власта не убедуваше дека короната е при крај и оти е безбедно да се гласа.

 

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.