Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски излезе со коментар за откажувањето на охридскиот маратон, за однесувањето на претседателот на државата Пендаровски и за нафаќањето на градоначалникот на Охрид маратонот сепак да се одржи.

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.