Пратеникот Влатко Ѓорчев оствари средба со членови на ВМРО-ДПМНЕ во општинските комитети во Карпош, Центар и Бутел во рамките на внатрешартиската трка пред Конвенцијата во Струга закажана за 16 февруари кога ВМРО-ДПМНЕ ќе избере еден од деветте кандидати за свој претставник на претседателските избори на 21 април.

Јавна поддршка на неговата кандидатура даде и пратеникот Антонио Милошоски.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.