Да останеш без татковина е како да останеш без покрив на главата, вели Блаже Конески.
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ја споделува мислата од Конески во ресрет на саботниот протест на кој повика ВМРО-ДПМНЕ „Или Заев или Македонија“.

Posted by Hristijan Mickoski on Saturday, 5 December 2020

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.