Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски продолжи со потсетување на работите кои беа ветени, а неостварени од страна на Зоран Заев и владата на СДСМ/ДУИ.

Да не се заборави, пишува Мицкоски за ветувањето дека ќе бидат обезбедени 54 милиони денари за награда за здравствените работници.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.