Да не се заборави, потсетува лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, ветувањето на премиерот Зоран Заев дадено уште во септември 2017 година дека гигантите Гугл и Фејсбук влегуваат во Македонија.

Оттогаш минаа три и пол години, Гугл и Фејсбук не стапнале во земјава.

#ДаНеСеЗаборави

Posted by Hristijan Mickoski on Monday, 1 February 2021

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.