Да не беше СДСМ, ДУИ сега ќе имаше градоначалници само во Липково, Сарај и можеби во Кичево, изјави вечерва градоначалникот на Гостивар Арбен Таравари во вечерашниот дебатен магазин „Click Plus“ на ТВ21, во кој гостува заедно со Артан Груби.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.