Oткако професорката Мирјана Најчевска објави дека е казнета со 200 евра за фрлање боја за време на „Шарената револуција“, актерката Ирена Ристиќ предложи да се соберат пари за да се плати казната.

Симболике ради, треба да се екипираме ние неколку души и да собереме средства за казната на Најчевска и со свечена церемонија и пренос на тв, да ги уплатиме!

 

Она не смее денар да плати!

 

И да ги поздравиме Павле, Рада, Зоки и остали лоши стрелци!

 

*лајк ќе значи 100 денари, а у коментар пишете ако давате поише.“, пишува Ристиќ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.