Вкупно 505, претежно негативни коментари има на пост на Фејсбук кај министерот за здравство Венко Филипче на кој тој зборува дека постои суштинска разлика меѓу СДСМ и ВМРО ДПМНЕ. Со постот во кој Филипче пишува дека додека тие не спиеле, борејќи се со кризата, ВМРО ДПМНЕ се будел со помислата како политички да профитира од неа, Филипче го навлече бесот на народот.

Да дојдат роднините на 6000 починати, со по еден стап и да те отепат од мавање оти и после 1,5 година немаш купено една вакцина ѓубре ни едно, ти ќе кажуваш комунистички популистички прикаски за мали деца, чекаме милост ако ни фрли некој како на куче, и благодарение на Србија којзнае колку се вакцинираа таму, ама тоа е трошок за секој човек кој што плаќа здравство со години, пишува еден граѓанин.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.