И доктор Виктор Камнар го поддржува вечерашниот протест закажан пред Владата со почеток во 19 часот.

Мојот личен и недвослисмен став е сите вечерва да кажеме стоп на обидите за уништување на македонскиот национален идентитет, македонската нација, историја и јазик, пишува Камнар на Твитер.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.