Доктор Аспазија Софијановa, специјалист педијатар и директорка на Клиниката за детски болести во Мајка Тереза, објави дека се вакцинирала против коронавирусот.

Се вакцинирав, иако имам антитела по природен пат. Вакцинирајте се, тоа е лекот“, напиша д-р Софијанова на својот фејсбук профил.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.