Доктор Никола Пановски истакнува дека е апсурдно барањето за вакцинација од граѓаните кои прележале ковид во последните 45 дена.

Пановски објаснува дека е штетно за здравјето на пациентите кои прележале Ковид-19 да се вакцинираат во текот на првите 6 месеци по прележувањето.

Вакцинацијата на лица кои прележале Ковид-19 е залудна и само се трошат вакцини, наместо да се вакцинираат лицата кои не биле заразени и кои имаат потреба – изјави Пановски.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.