Доктор Игор Николов реагира на изјавата на претседателот на СДСМ Зоран Заев дека просечна плата на лекар специјалист е 100 илјади денари.

Зоран Заев денес на телевизија повторно излажа дека 100 илјади е просечната плата на лекарите специјалисти..!!???

Сакаше да каже: 100 илјади е просечна, ама за 2 месеци кумулативно…

Безнадежен случај…, напиша д-р Николов.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.