Се јави Кралот на лагите и манипулациите Зоран Заев и тоа со класични шибицарски финти и трикови, реагира доктор Игор Николов, доцент на медицинскиот факултет во Скопје на Универзитетската Клиника за нефрологија на објавата на поранешниот премиер Зоран Заев.

Му текнало сега да ја манипулира јавноста со покажување на бруто платата + 5 дежурства. Така изгледа поблиску до она што го вети и го излажа…

Медицинска сестра со плата 50.000 денари.???

Уште малку, па да го не видиме…

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.