По информациите дека Македонија не е регистрирана за вакцината од „Фајзер“, д-р Игор Николов од ВМРО-ДПМНЕ коментира тоа е така зошто власта има други приоритети.

Повеќе им е проблем која веледрогерија да ги увезе вакцините и како да поделат провизија, затоа регистрацијата не е приоритет…, коментира Николов, кој повторно повика на оставка од министерот за здравство.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.