Претседателот на Комисијата за здравство на ВМРО-ДПМНЕ, доктор Игор Николов, реагира дека за нов директор на Клиниката за Токсикологија и Ургентниот интернистички центар се назначува лекар по семејна медицина.

Д-р Николов вели дека таков човек нема искуство да раководи со работата на таска сериозна здравствена институција што може да предизвика ризик и за пациентите.

Никогаш не работел во болница ниту клиника. Дали ќе биде после министерска грешка или лекарска грешка, прашува д-р Николов.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.