Реагирајќи на нарачаните хвалоспеви за министерот за здравство Венко Филипче, доктор Ненад Лазаров праѓува – нели ви е гад од сами себе?

Нели ви е срам да хвалоспевате вака сервилно, 14 луѓе живи изгореа нема уште 7 дена поминато, нели ви е гад сами од себе, прашува Лазаров.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.