Уа неспособни, им порача д-р Ненад Лазаров на власта, потсетувајќи дека иако веќе сме март, матичните лекари ги немаат добиено парите за декември минатата година.

Денес е 5 март, матичните лекари немаат добиено пари за декември 2020! За каков систем зборуваме кога примарното здравство е во таква подредена позиција, или треба да им викаме на пациентите денес да дојдат у декември лани? Уа неспособни!, напиша д-р Лазаров на својот фејсбук профил.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.