И Ненад Лазаров, доктор од примарното здравство, реагира на најавата за платежни картички кои ќе им се доделуваат на србските туристи за користење на македонските патарини, а кои ќе ја чинат државата 2,8 милиони евра.

2.5 – 3 милиони месечно нè чини примарното здравство!
Ни должите за март месец а завршува мај, наместо електронски картички за патарини за Србите (WTF? ),
пуштете ги луѓето без никакви документи,
а нас раздолжете не еден месец да живнеме да инвестираме нешто, со наши пари.
Двојни џентлмени ќе искочите, а вака само клептомани, вели д-р Лазаров.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.