Д-р Игор Николов реагира на прославите организирани во Штип по одржувањето на локалните избори, што се случуваат во време на сериозна ситуација со епидемијата на корона вирусот.

Како што истакна д-р Николов, само ден-два по таквите прослчави и играњето победничко оро, министерот за здарвство Венко Филипче и премиерот Зоран Заев објавија заострување на мерките за време на празниците со што на јавноста и покажаа дека кога станува збор за функционерите на СДСМ не важат никакви здравствени мерки, но затоа со мерки се фалат врз грбот на граѓаните.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.