Жална слика во македонското здравство.Повеќе од една година нашите и главите на нашите најмили во торба ги носевме. И се уште секојдневно ги носиме, се пожали на Фејсбук д-р Андон Чибишев.

Затоа,нема да добиеме К 15, нема покачување од 5 % на платите, нема бонуси, нема организирана рехабилитација на нашите колеги и соработници кои работејќи во ковид центрите прележаа тешки форми на болеста и последиците по нивното здравје се уште ги чувствуваат.
Ама замислете, некои од нас добија БЛАГОДАРНИЦИ од Лекарската комора.
Ејјјјјј, благодарници.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.