Борче Јовчески ќе биде кандидат од редовите на ВМРО-ДПМНЕ за Прилеп.

Кандидатурата на Јовчевски на социјалните мрежи ја соопшти пратеникот Антонио Милошоски.

Д-р Борче Јовчески за Прилеп, многу добро расположение и спремност за работа за доброто на општината и сите прилепчани – објави Милошоски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.