Дали ќе им верувате на црните мантии во чии книги пишува дека земјата е плоча, или на белите мантили одлуката е само Ваша.Ова го вели доктор Беќаровски во пресрет на велигденските празници и повиците на верските лидери.

Останете овие празнични денови НАДВОР на чист воздух, за да не дишете покасно течен кислород внатре.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.