Денеска на судењето за собраниските настани сведочеше поранешниот директор на Претпријатието за стопанисување со стамбен и деловен простор Цветко Грозданов.

Тој рече бил долгогодишен член на ЦК на партијата и оти добро е запознаен со работата.

-Спиро Ристовски никогаш немал партиска фунција. Во партијата никогаш немало одлука за поддршка на протестите ниту пак сум имал комуникација со Ристовски и Јанакиески-објасни Грозданов.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.