Некогашната министерка за култура Ганка Цветанова реагира на објавата на Фејсбук на министерот за здравство Венко Филипче за возењето мотори на четири тркала на Беласица со премиерот Зоран Заев и со синовите.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.