Среќа што на време „сфатил“ дека разговорот со Грета е пранк и „молчел“, коментира пораншената министерка за култура Ганка Цветанова за аудито во кое тогашниот премиер Зоран Заев зборува лошо за францускиот претседател Емануел Макрон, затвора аеродром, ќе населува мигранти…

Во 8 мин. разговор затвора аеродроми, населува мигранти, дозволува пушење на марихуана на јавни места и изјавува дека Макрон е ужасен. Среќа што на време „сфатил“ дека разговорот со Грета е пранк и „молчел“…, коментира Цветанова.

 


Лидерот на СДСМ тврди дека препознал дека разговара со лажна Грета Тунберг, па затоа во разговорот повеќето од времето молчи и ги остава „пранкерите“ да зборуваат, но видеото открива друго.

Јавноста коментира што би зборувал доколку не знаел дека е местенка…

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.